Експерт: Після зимового локдауну первинний ринок Києва і передмістя зберігає стабільність

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
ПЛС 1

Після зимового локдауну ситуація на первинному ринку Києва і найближчого передмістя залишається стабільною. Про це повідомив керівник проекту Park Lake City Олег Перегінець.

Незважаючи ні жорсткі обмеження, за його даними, рівень продажів в січні в об'єктах нових якісних форматів відповідав рівню продажів грудня. Так за підсумками січня на первинному ринку Києва і передмістя в деяких найбільш затребуваних у покупця об'єктах ціни були переглянуті в бік збільшення, але середнє зростання не перевищило 3,5%.

«В кінці лютого - початку березня на ринку очікується істотне пожвавлення: в порівнянні з останньою декадою грудня 2020 року, зростання попиту може вирости до 5%. Разом з тим, пікові показники активності на ринку первинного житла очікуються протягом наступних 3-4 місяців: в травні - першій половині червня зростання попиту на якісні об'єкти може перевищити 25% від грудневих показників», - сказав Олег Перегінець.

Експерт звернув увагу на те, що за підсумками 2020 року різниця між середньою вартістю квартир в багатоквартирних будинках економ-класу в Києві і передмісті склала близько 45%. При цьому він зауважив, що в найближчому передмісті на віддаленості до 10 км вже реалізовуються якісні проекти, ціна на які відповідає вартості аналогічних по класу проектам в центральних районах Києва.

«Вартість квартир в об'єктах нових форматів в Києві і найближчому передмісті столиці таких, як, наприклад, live-work-play або багатофункціональних ЖК «Highlight-формату» будуються в столиці, порівнянна з вартістю житла в еко-рест-комплексах, що реалізуються на віддаленості до 10 км від міської межі. Висока ціна на такі проекти мотивована рядом факторів, серед яких можливість жити в певному соціальному середовищі, зберігаючи відособленість. Важливим є ще прагнення частини покупців придбати квартиру в проекті, який би відповідав умовам проживання в місті і при цьому мав ще важливі додаткові переваги, характерні для життя містом. Покупці хочуть жити і відпочивати за містом за принципом 2 в 1: міський комфорт в умовах природної гармонії», - зазначив Олег Перегінець.

Як і раніше, за його словами, найбільший попит, а це близько 55% всіх покупців передмістя, припадає на об'єкти, що будуються на віддаленості від 5 км до 10 км від міської межі Києва.

«Переважно це приватні домоволодіння (будинки), таунхауси і багатоквартирні будинки малої поверховості нових форматів. Об'єкти на віддаленості від 10 км до 20 км популярні у 35% покупців, а попит на багатоквартирні будинки, що зводяться на відстані понад 20 км від Києва, дорівнює 10% від загального числа покупців житла в передмісті», - повідомив Олег Перегінець.

На його думку, головним трендом 2021 року в передмісті столиці стане висока популярність концептуальних житлових комплексів, якість яких відповідає категорії бізнес-класу з можливостями максимального комфорту, порівнянного з курортним відпочинком.

«У 2021 році при виборі квартири, потенційний покупець буде звертати увагу на якість будівництва, рекреаційні можливості майбутнього ЖК, віддаленість об'єкту від міста і транспортне сполучення. Крім цього, покупці житла бізнес-класу будуть схильні використовувати заміську квартиру в якісному ЖК не тільки для постійного проживання, а ще й як «курортну нерухомість» для проведення уікедов на природі», - вважає Олег Перегінець.

Представник ЖК Park Lake City розповів, що основними характеристиками високої якості майбутнього приміського ЖК є використання в будівництві енергозберігаючих та еко-технологій, невелика поверховість, панорамне скління, якісні склопакети, системи автономного водопостачання, опалення, каналізації, висока якість будматеріалів, дизайн лобі і вхідних груп, закрита територія, вільна від автотранспорту, наявність місткого паркінгу, ландшафтний дизайн прибудинкової території, власна експлуатуюча компанія, здатна надавати послуги рівня київських будинків бізнес-класу та ін.

Що стосується інфраструктури та облаштування території житлового комплексу, то Олег Перегінець зазначив, що в 2021 році особливим попитом будуть користуватися об'єкти, що будуються в безпосередній близькості до природних рекреаційних зон. Особливий акцент - це наявність водойм і пляжів, близькість лісопаркової зони, зон відпочинку, територія для дітей та занять спортом. Крім цього в таких житлових комплексах стане обов'язковим наявність самодостатнього соціально-побутового інфраструктурного комплексу: кафе, магазинів, власних дитячих садків, початкових шкіл тощо.

Експерт також зазначив, що в 2021 році популярність дорожчих житлових комплексів збережеться.

«У передмісті, як і в Києві, в 2021-2023 роках очікується поступове переформатування первинного ринку: девелопери сконцентруються на реалізації об'єктів більш дорогих сегментів, поступово відмовляючись від проектів економ-класу. Девелопери поступово відходять в концептуальні проекти категорій комфорт + і бізнес. Також я не виключаю, що незабаром на ринку передмістя з'являться проекти і преміум-класу», - сказав він.

Експерт вважає, що в найближчі 3 роки кількість реалізованих об'єктів, підвищеної комфортності категорій комфорт + і бізнес сумарно збільшиться до 40% від усього обсягу споруджуваних проектів.

«Попит буде сконцентрований переважно на об'єктах нових якісних форматів житла, будівництво яких розраховано на 3-7 років (на 2-3 черги будівництва), і в яких будівельні роботи в першій черзі виконані більш, ніж на 50%», - підсумував Олег Перегінець.