Понад 60% позичальників Аркади звернулись по реструктуризацію іпотечного кредиту

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Аркада-1024x763

Понад 60% фізосіб-позичальників АТ «АКБ «Аркада» звернулися до банку з заявами про реструктуризацію власних іпотечних кредитів. Банком та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб налагоджено своєрідний «конвеєр» задля оперативного розгляду та погодження таких звернень.

Про це повідомила пресслужба Фонду гарантування вкладів.


У Фонді зазначили, що скористатися програмою реструктуризації можуть усі позичальники, у тому числі ті, хто мають прострочені зобов’язання за кредитом. Це дозволяє клієнтам банку Аркада відновити та зберегти свою позитивну кредитну історію і добре ім’я, а Фонду зберегти якість кредитного портфелю та максимізувати надходження від управління активами банку.

«Загальна балансова заборгованість за портфелем іпотечних кредитів на початку ліквідації складала 351 мільйон гривень, на 1 березня 2021 року вона зменшилась до 332 мільйонів гривень. У результаті проведеної реструктуризації банком отримано 11,4 мільйона гривень у рамках сплати «першого внеску», а щомісяця позичальники за вже  реструктуризованими кредитами сплачуватимуть майже 1,8 мільйона гривень. Усі кошти, отримані від обслуговування та погашення кредитів спрямовуються на задоволення вимог кредиторів», -повідомили у Фонді.

Як повідомляв портал МЕтри, банк «Аркада» є забудовником трьох столичних житлових масивів («Патріотика», «Еврика», «Патріотика на озерах»), у спорудження квартир в яких вклали кошти понад 12 тисяч громадян (йдеться про майже 40 багатоповерхових житлових будинків). Правління НБУ 25 серпня 2020 року ухвалило рішення про віднесення АТ АКБ «Аркада» до категорії неплатоспроможних. Пізніше НБУ ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ АКБ «Аркада».
Підпишись на новини від me3.com.ua