Що робити з містобудівними умовами та обмеженнями, якщо змінились наміри щодо забудови

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
DABI-2222

Іноді ще на етапі підготовки до будівництва у забудовника можуть повністю змінитись наміри щодо майбутньої споруди. У такому разі наявні містобудівні умови та обмеження (МУО) вже не відповідатимуть майбутній забудові.

Що треба робити в цьому випадку написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«На етапі підготовки до будівництва у забудовника може виникнути необхідність повністю змінити наміри щодо майбутньої споруди. Це суттєві коригування до проекту, зменшення чи збільшення бюджету, зміна власника земельної ділянки тощо. У багатьох випадках, як то збільшення висотності будинку або зміна його цільового призначення, є необхідність отримувати містобудівні умови та обмеження», - написав він.


За словами Юрія Тація, якщо МУО вже видані потрібно вжити низку заходів.

Як зазначив експерт, згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» скасування містобудівних умов та обмежень можливе за заявою замовника. Для цього необхідно підготувати заяву у довільній формі з проханням анулювати рішення про надання МУО та адресувати таке звернення до Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Подати заяву можна як напряму до Департаменту (електронною або звичайною поштою), так і через Центр надання адміністративних послуг.

Якщо забудовник планує зводити будівлю з іншим функціональним призначенням, то важливо, щоб цільове призначення земельної ділянки відповідало цим намірам. Не можна, наприклад, на землях житлової забудови споруджувати промислове підприємство.

У разі зміни права власності земельної ділянки перед отриманням МУО важливо внести нові відомості у Реєстр речових прав на нерухоме майно. Це можна зробити, скориставшись послугами державного реєстратора або нотаріуса.
Підпишись на новини від me3.com.ua