Будівельна галузь в Україні буде регулюватися за європейськими нормами

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
портал нерухомості me3.com.ua

Українська будівельна галузь буде регулюватися згідно з вимогами Європейського Союзу. Це дозволить створювати безпечніші, доступніші та надійніші будівлі для життя і роботи українців.

Про це написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

За словами посадовця, такий результат буде досягнутий у результаті прийняття Концепції розвитку в Україні системи технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві. Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів нещодавно був оприлюднений на сайті Мінрегіону.

«Технічне регулювання – це впровадження обов’язкових нормативів під час створення продуктів чи просторових об’єктів, надання послуг чи функціонування певних органів. Регулювання у будівництві передбачає конкретні вимоги, які дозволяють забезпечувати надійність готової споруди», - написав він.

На думку Юрія Тація, наразі будівельна галузь в Україні залишається недостатньо системною, хаотичною, а також не враховує європейських стандартів, які Україна зобов’язалась впровадити в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Концепція передбачає конкретні дії та терміни їх виконання, котрі забезпечать наближення українського законодавства до європейського.

Це, зокрема:


- прийняття та реалізація Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreementson Conformity Assessmentand Acceptanceof Industrial Goods);

- практичне втілення положень Регламенту (ЄС) № 305/2011 (Регулювання будівельних виробів), який вже імплементований до українського законодавства;

- запровадження нових, науково обґрунтованих методів встановлення вимог до будівельних об’єктів (перехід на параметричний та цільовий метод нормування у будівництві);

- формування ринкових принципів оцінки ризиків інвестиційної діяльності в будівництві, що включає взаємодію з міжнародними страховими організаціями;

- комплексне оновлення нормативних актів технічного характеру у будівництві за новими методами.

Предметно реалізація цієї стратегії призведе до створення послідовних та зрозумілих нормативних вимог у сфері будівництва, забезпечення комфортного та інклюзивного життєвого середовища та вищу конкурентоспроможність українських будівельних послуг на міжнародному ринку.

Як зазначив Юрій Тацій, термін реалізації концепції – до 2031 року.
Підпишись на новини від me3.com.ua