Експерт: Україні варто переймати іпотечний досвід США

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
США

Іпотечний досвід США має стати показовим прикладом правильного інвестування у власну економіку для України. Про це заявив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, у США діє 30-річна іпотечна програма з фіксованою ставкою в 2,7% для придбання громадянами власного житла, що підняло країну на лідируючі позиції з доступності житла і низьких ставок.


«Іпотечний досвід США – показовий приклад правильного інвестування у внутрішню економіку, коли кошти вкладаються у розвиток будівельної галузі завдяки іпотечним кредитам населенню, а потім ці ж кошти повертаються до державного бюджету. Це – безперервна циркуляція ресурсів у власній країні, яка з кожного обороту дає поштовх економіці. І така практика, на моє переконання, має застосовуватись в Україні. Особливо враховуючи той факт, що в українських реаліях розмір мультиплікатора в будівництві складає приблизно 6, – тобто кожна гривня, вкладена у сектор, виробляє для економіки додаткових 6 гривень», – написав Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, у березні для подолання наслідків пандемії у Білому домі прийняли рішення про проведення додаткових стимулюючих виплат власникам іпотечного кредиту на суму до 1400 доларів, ще 10 мільярдів доларів – на оплату власниками податків, комунальних послуг та внесків за страхування.

Підпишись на новини від me3.com.ua