Садибу Терещенків вимагають повернути у власність Києва

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1(4483)

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає розірвання інвестиційного договору та повернення територіальній громаді об’єкта культурної спадщини – садиби Терещенків, розташованого на бульварі Тараса Шевченка у Києві.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

«Указана будівля, яка побудована у 1874-1875 роках за проектом архітектора В. Краузе у стилі неоготика, є пам’яткою архітектури місцевого значення. В особняку у різний час в період 1879-1903 років проживав відомий меценат Терещенко І.Н. У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 кв.м, передали приватному товариству за інвестиційним договором, у тому числі з умовами провести реставрацію пам’ятки», - йдеться в повідомленні.


Разом з цим, майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані, руйнується, що може призвести до її фактичного знищення.

Крім того, у 2008 році між структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації та приватним товариством укладено нікчемні угоди, якими пам’ятку фактично передано у приватну власність поза приватизаційною процедурою.

За таких обставин, Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовом про розірвання інвестиційного договору та повернення садиби Терещенків територіальній громаді міста Києва.

Наразі судом відкрито провадження у цій справі.

Підпишись на новини від me3.com.ua