Експерт: В Івано-Франківську попит на новобудови в 1,5 рази вище, ніж на квартири в старому житловому фонді

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В Івано-Франківську наразі попит на новобудови в 1,5 рази вище, ніж на квартири в старому житловому фонді. Про це розповів віцепрезидент АФНУ Олександр Лахтіонов.

За його словами, за останні 3 роки, порівняно з 2018 роком, кількість новобудов у місті зросла більш як на 50%. Експерт підкреслив, що популярність первинного ринку викликана кількома чинниками, це: 1) лояльність забудовників у наданні розтермінування, 2) нові квартири не потребують додаткових капіталовкладень для створення необхідних для життя умов, 3) сучасні новобудови будуються з урахуванням потреб покупців у комфортному середовищі, в планувальних рішеннях, наявності інфраструктурного комплексу тощо.

“Івано-Франківськ “рясніє” новобудовами. Зростання обсягів будівництва наочно демонструє ситуацію з попитом на квартири”, - зауважив він.

Олександр Лахтіонов також зазначив, що з початку 2021 року вартість житла в новобудовах Івано-Франківська зросла в середньому на 10-15%. На його думку, таке зростання зумовлене передусім збільшенням собівартості будівництва та використанням нових інноваційних технологій в зведенні будинків.


“За 5 місяців будівельні матеріали зросли в ціні в середньому на 7-10%, а будівельно-монтажні роботи - до 15-18%. На будівельному ринку зараз досить високий дефіцит в підготовлених кадрах. Тому забудовники часто-густо, крім самої зарплатні, пропонують низку “заохочувальних” соціально-матеріальних умов, щоб уникнути відтоку робочої сили”, - розповів експерт.

Щодо ситуації на вторинному ринку, то Олександр Лахтіонов звернув увагу на те, що зараз спостерігається неабиякий дефіцит пропозиції в бюджетному сегменті (малогабаритні квартири), що призвело до зростання цін в середньому на 5-10% залежно від локації та стану будинку.

“Вторинний ринок Івано-Франківська порівняно з первинним ринком не такий багатий на варіативність і менш гнучкий до запитів потенційних клієнтів. Проте брак достатньої кількості 1-, 2-кімнатних квартир є головною причиною зростання цін”, - наголосив експерт.

Олександр Лахтіонов також зазначив, що наразі придбання нерухомості є чи не найголовнішою можливістю збереження коштів та інвестицій. Саме тому, на його думку, вартість квартир до 2022 року може зрости щонайменше на 10% на первинному та на 5% на вторинному ринках.

“За збереження тенденцій початку 2021 року та за умови економічної стабільності в Україні, очікується, що до кінця року попит на квартири, як на первинному, так і вторинному ринках зросте в середньому на 20-30%, що в свою чергу спонукатиме забудовників та власників житла збільшити ціни”, - підсумував експерт.

Підпишись на новини від me3.com.ua