За перші чотири місяці року банки видали понад 2 млрд грн іпотеки

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
photo_2021-02-16_15-16-20

У квітні 2021 року в Україні було видано 997 іпотечних кредитів на загальну суму 789,1 млн грн. Загалом за перші чотири місяці року банки видали 2808 іпотечних кредитів на загальну суму майже 2,2 млрд грн.

Про це повідомив Національний банк України за результатами опитування банків.

У НБУ зазначили, що нове іпотечне кредитування, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, більш ніж подвоїлося за кількістю договорів та майже потроїлося у грошовому вимірі.


Зокрема, лише у квітні обсяги видачі кредитів зросли понад третину, якщо порівняти з березнем 2021 року та майже вдесятеро проти кризового квітня минулого року, коли видача нової іпотеки майже зупинилася. Кількість нових угод за місяць зросла на третину, за рік – у 7,1 раза.

«Зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості, утім у квітні динаміка нових видач на первинному ринку різко пішла вгору. Частково це є результатом програми «Доступна іпотека 7%». Так, якщо порівняти з березнем цього року, в квітні обсяги видачі кредитів на купівлю житла на вторинному ринку зросли на третину або на 168,5 млн грн, на первинному ринку – в півтора раза або на 43,2 млн грн», - пояснюють ситуацію в НБУ.

Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в квітні становила 87% від усіх виданих кредитів.

Середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати і в квітні він становив 791 тис. грн. Середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в звітному місяці становив 925 тис. грн, вторинної – 771 тис. грн.

Підпишись на новини від me3.com.ua