Експерт: Допустима розбіжність у визначенні вартості для типових об’єктів нерухомості складає близько 15%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
ВМ_ШалаєвНа українському ринку оцінки допустима розбіжність у визначенні вартості для типових об’єктів нерухомості складає близько 15%. Про це заявив генеральний директор групи компаній “Увекон” Володимир Шалаєв.

На його погляд, головною причиною наявної різниці в оцінці є якість застосованих для розрахунку ціни інформаційних ресурсів.

“Автоматизація оцінки - це дуже кропіткий процес, який вимагає не лише грошових і часових витрат, а й глибокого розуміння процесу ціноутворення, аналізу рівня попиту та пропозиції, грамотного технічного завдання для розробників тощо”, - розповів експерт.

На думку фахівця, електронна оцінка об’єктів нерухомості - це важливий орієнтир для з’ясування ринкової вартості об'єкта нерухомості, але сам аналіз має відбуватися за співставною кількістю параметрів з оцінюванням об’єкта незалежним фахівцем.

“Наприклад, для житлової нерухомості цих параметрів має бути, як мінімум, 7-10: місцезнаходження, площа, технічний стан, якість внутрішнього оздоблення, можливість торгу, а також деякі інші показники”, - зауважив експерт.

Він наголосив, що певні складнощі в роботі сервісу послуги електронного визначення вартості ФДМ України пов’язані з неможливістю повної автоматизованої оцінки нерухомості.
“Автоматизована оцінка може бути ефективною виключно для типових об’єктів житла. Для всіх інших об’єктів варто застосовувати напівавтоматизовану систему із залученням експертів-оцінщиків. Попри розвиток IT-технологій, все рівно автоматизувати на 100% оцінку комерційних чи інших досить складних об’єктів неможливо. Новітні технології, на основі яких розробляються автоматизовані системи оцінки, можуть стати в нагоді для розуміння порядку цін”, - резюмував Володимир Шалаєв.