Вимоги до віку житла за програмою «Доступна іпотека 7%» планують послабити. Якщо зараз громадяни можуть отримати пільгову іпотеку на житло, якому не більше 3-х років, то скоро її можна буде отримати на значно старіше житло. Про це повідомив виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва (ФРП) Андрій Гапон в інтерв'ю порталу Мінфін.
«Вимога до «віку» житла справді стала стримуючим фактором, який не дозволяє отримати іпотеку багатьом охочим. Особливо це відчутно в регіонах, де житлової нерухомості, яка б відповідала параметрам програми, не так і багато. Тому ми збираємося переглянути вимогу до віку будівель у бік його збільшення. На скільки, поки сказати складно. Наразі збираємо дані з регіонів, які дозволять зробити це підвищення ефективним. Швидше за все, будемо оперувати до якогось року, в якому відбувся бум у будівництві», — сказав він.
Посадовець зазначив, що доопрацювання потребує також критерій першого внеску. Умовами програми передбачено мінімальний перший внесок у розмірі 15% від вартості нерухомості, але деякі банки зловживають встановленням цього показника на рівні 25%.
«Тому ми розглядаємо можливість введення якоїсь вилки, тобто від 15% до якоїсь межі, але з умовою, що при бажанні клієнт може перевищити верхню межу», — повідомив Андрій Гапон.
Також, за словами виконавчого директора ФРП, розглядається можливість рефінансування за «Доступною іпотекою 7%» кредитів громадян, які наразі вже виплачують банківську іпотеку на загальних умовах. Але під рефінансування підпадуть тільки ті кредити, які повністю відповідають вимогам програми, тобто нормативній площі, вартості, віку.