За півроку житло у Львові подорожчало в середньому на 7-10%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Lviv4

За 6 місяців 2021 року житло у Львові подорожчало в середньому на 10%. Про це повідомив Андрій Борисов, голова Львівського регіонального відділення АФНУ.

За його даними, за півроку попит на квартири залишається досить стабільним, без суттєвого зростання, однак ціни збільшилися майже на 10%.

“Серед головних факторів подорожчання квартир на первинному ринку слід вважати зростання собівартості будівництва: ціни на будівельні матеріали та будівельно-монтажні роботи збільшилися майже на 7%. До того ж місцеві забудовники перестрахувалися в ціні, заклавши інфляційні ризики”, - розповів експерт.

Андрій Борисов зазначив, що найбільшим попитом на первинному ринку користуються 1, 2-кімнатні квартири, а також квартири з ремонтом будь-якої площі.

“Покупець в цьому сегменті помолодшав: це або молоді родини, успішні люди віком 30-35 років. Серед покупців багато представників IT-сфери, яких приваблює можливість придбання житла на виплат”, - сказав він.

Як розповів Андрій Борисов, вторинний ринок Львова перебуває в активній фазі: з початку року ціни зросли в середньому на 7%. Експерт зауважив, що найбільшим попитом користуються 1, 2-кімнатні квартири в ціновому діапазоні 28 - 45 тис. доларів в добре обжитих районах з розвиненою інфраструктурою.

“Таке житло цікавить людей віком 30-40 років з різних соціальних груп”, - зауважив експерт.

Він звернув увагу на те, що за 6 місяців особливий попит спостерігався на квартири преміум-класу в елітних районах у престижних будинках.

“Таким житлом цікавляться люди середнього віку, які мають чималі заощадження і воліють робити ремонт під себе. Порядок цін на таке житло становить від 1300 дол/м2 до 1800 дол/м2”, - сказав він.

Що стосується оренди житла, то за спостереженнями експерта, лише в останні 2 місяці цей сегмент дещо пожвавився.

“Звісно, як і у більшості українських міст, в цьому сегменті нерухомості був певний застій, пов'язаний з карантином. На тлі травневої і червневої активізації на ринку ще зарано робити далекоглядні висновки. Ситуація буде більш зрозумілою ближче до вересня, коли стане відомо, чи скасують дистанційне навчання у закладах вищої освіти”, - резюмував Андрій Борисов.