Забудовники виступили проти запровадження ПДВ на житло

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
photo_2021-07-09_14-19-14

Запровадження нових податків на житло, зокрема, запропонований Урядом ПДВ на продаж квартир, несе загрозу для будівельної галузі. Про це заявили керівники низки компаній-забудовників під час прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» 8 липня.

Брифінг був присвячений новому законопроекту №5600, що збільшує податки для житлового будівництва і негативних наслідків, які спричинить його прийняття. У брифінгу взяли участь власники і ТОПи найбільших будівельних компаній: Лев Парцхаладзе Конфедерація будівельників України; Ігор Ніконов KAN Development; Володимир Зубик Інтергал-Буд; Олексій Коваль Perfect Group; Андрій Джігіль Київміськбуд; Максим Барбаш GEOS; Роман Головченко Stolitsa Group.

За словами Льва Парцхаладзе, нові податки вкинуть зростаючий сьогодні ринок житлової нерухомості в затяжне падіння. Але головне, запустять ланцюгову реакцію для суміжних галузей і економіки в цілому.

Запропонований Урядом ПДВ на продаж квартир є як мінімум нелогічним. ПДВ сплачується девелопером на всіх етапах будівництва ще до введення в експлуатацію - при покупці матеріалів, оплату робіт підрядників і т.д. Закон фактично пропонує брати ПДВ з кінцевого покупця - зробити фізособу платником ПДВ, каже Лев Парцхаладзе. Він вважає, що збільшення податків не тільки не наповнить бюджет, а й призведе до катастрофічних наслідків, таких як: різке подорожчання житла до 40%, падіння обсягів продажів і будівництва, збільшення «проблемних» будівельних об'єктів, скорочення ринку інвестування в 2 рази, банкрутство не великих будівельних компаній, скорочення робочих місць.

«В країнах ЄС згідно Директиви 2006/112/ЕС про спільну систему податку на додану вартість передбачено звільнення вторинного ринку житла від ПДВ. Відносно первинного ринку житла, спроби введення ПДВ в Європі були, як наприклад в Греції.  Але для підтримки економіки, ініціатива все ж була скасована», - зазначив Парцхаладзе.

«Якщо цей законопроект у другому читанні проголосують, то, думаю, як мінімум вдвічі може підвищитися вартість житла. Відповідно, різко впаде введення в експлуатацію і впадуть продажі. І держава замість того, щоб збільшити надходження від податків, навпаки, отримає ще менше. Ми виступаємо із закликом призупинити цей законопроект, перейти до діалогу і знайти новий формат вирішення питання», - наголосив президент Конфедерації будівельників України.

«Ну і головне, чого не бачить влада, яка жадає великих зборів сьогодні. Всі розвинені держави, що вийшли свого часу з економічної кризи, зробили це за рахунок оптимізації податків і подальшого припливу капіталу. На жаль, численні звернення будівельної і експертної спільноти поки не враховані», - резюмував Парцхаладзе на своїй сторінці Facebook після заходу.