У Києві «чорний» забудовник планував забудувати ділянку на підставі підроблених документів

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Prokuratura1

прокуратури у суді вимагають розірвати із «чорним» забудовником договір оренди земельної ділянки площею 7,7 га та вартістю понад 73 млн грн. Даний забудовник на підставі неіснуючої постанови Донецького окружного адміністративного суду планував збудувати на цій ділянці житловий комплекс.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

«Установлено, що рішенням Київської міської ради у 2002 році товариству надано в довгострокову оренду на 25 років земельну ділянку на вул. Кайсарова у Голосіївському районі міста Києва для експлуатації та обслуговування адміністративних будівель і виробничих споруд майнового комплексу», - йдеться в повідомленні.

Як зазначили в прокуратурі, товариством в 2016 році на підставі неіснуючої постанови Донецького окружного адміністративного суду до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено відомості щодо зміни цільового призначення земельної ділянки «під будівництво, експлуатацію та обслуговування житлового комплексу».


При цьому, рішення про зміну вказаного цільового призначення на інше, Київська міська рада, як орган наділений виключною компетенцією на зміну цільового призначення земель комунальної форми, не приймала.

Таким чином, будучи достеменно обізнаним про відсутність такого рішення, товариство фактично здійснює нецільове використання землі шляхом забудови земельної ділянки житловим комплексом.

З метою відновлення порушених прав територіальної громади Київською міською прокуратурою заявлено позов до суду про скасування державної реєстрації прав та розірвання договору оренди земельної ділянки.

Наразі господарським судом міста Києва відкрито провадження за позовом прокурора.

Підпишись на новини від me3.com.ua