Доступ експрес-оцінки об’єктів нерухомості роблять безкоштовним

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
ВМ_ШалаєвУпродовж 2 місяців доступ до геоінформаційної системи ГІС Увекон з оцінки об’єктів нерухомості буде безкоштовною. Про це повідомив генеральний директор «Увекон» Володимир Шалаєв.

Експерт пояснив таке рішення тим, що за перший тиждень роботи сервісу послуги електронного визначення оціночної вартості Фонду державного майна України, почастішали звернення громадян до інших існуючих автоматизованих систем.

“За тиждень ми отримали понад 2 тис. звернень від фізичних осіб, що стикнулися з величезними складнощами в отриманні достовірних даних щодо оцінки того чи іншого об’єкту нерухомого майна. Тому нами було ухвалене рішення впродовж 2 місяців на геоінформаційній системі ГІС Увекон зробити доступ до експрес-оцінки безкоштовним”, - повідомив фахівець.

Він також розповів, що станом на червень 2021 року кількість громадян, що звернулися до різних автоматизованих систем оцінки, складає приблизно 40% від загальної кількості подібних звернень. Переважна більшість звернень до геопорталів - понад 70% - стосувалася об'єктів житлової нерухомості, близько 15% - земельних ділянок, 10% - об'єктів комерційного призначення і близько 5% інших об’єктів нерухомого майна.


Володимир Шалаєв звернув увагу на те, що з 2018 по 2021 рік вартість оцінки нерухомого майна подорожчала на 20-30%, що викликано різними чинниками, серед яких використання майданчиків-посередників. Наразі оцінка об’єкта житлової нерухомості складає: квартир - 1000-2000 грн, домоволодінь - 1500-4000 грн, комерційної - 3000 грн і більше. При роботі оцінщика, як підкреслив він, виїзд на об’єкт і його ідентифікація є обов’язковим.

“Будь-яка оцінка без виїзду на об’єкт нерухомості є протизаконною”, - наголосив експерт.

На думку фахівця, вартість оцінки об’єктів нерухомості у найближчі 2-3 роки буде залежати від низки чинників, серед яких вагомим стане ступінь ефективності автоматизованих систем, адже якщо ці системи не справлятимуться або ж надаватимуть суперечливу оцінку, то залучення незалежного оцінщика для вирішення спірних питань подорожчає.

“Згідно з українським законодавством, вартість оцінки не залежить від вартості об’єктів нерухомості, проте якщо існує потреба в оцінці складного об’єкта, наприклад, великого комерційного чи виробничого підприємства, то вартість оцінки може бути значно більшою”, - підсумував Володимир Шалаєв.

Підпишись на новини від me3.com.ua