З початку року ціни на вторинному ринку нерухомості Миколаєва зросли майже на 10%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Mykolaiv

Ціни на вторинному ринку нерухомості Миколаєва з початку року зросли майже на 10%.
Такі дані навів Тимур Снітко, голова Миколаївського міського відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України.

За його словами, в перші 3 місяці 2021 року вторинний ринок нерухомості Миколаєва, в першу чергу через пандемічні обмеження, перебував  у “замороженому” стані. Проте вже з квітня спрацював ефект “стисненої пружини”, і кількісно пропозиція квартир на продаж збільшилася майже вдвічі.

Саме в червні-липні, за його словами, відбулося значне здорожчання житла: у червні воно подорожчало на 4%, а в липні - майже на 6%.

“З початку року в Миколаєві було придбано близько 300 квартир, що складає майже 25% від усього обсягу пропозиції”, - розповів фахівець.
Він також зазначив, що станом на кінець вересня середня вартість житла в Миколаєві становить 655 дол / м2. Вартість 1-кімнатної квартири складає 713 дол / м2, 2-кімнатної - 655 дол / м2, 3-кімнатної - 638 дол / м2.


Проте, як вказав Тимур Снітко, з другої половини серпня пік активності почав спадати, вартість житла залишається стабільною, щоправда з незначними коливаннями в межах 1%.

Що стосується первинного ринку, то на даний момент в Миколаєві ринок розвивається точково: в місті наявні лише кілька новобудов, вартість житла в яких з січня по вересень зросла більш як на 12%.
“Як такого ринку новобудов в Миколаєві не існує. Попит значно перевищує пропозицію в цьому сегменті житла: понад 95% квартир забудовники реалізують ще до введення об’єкта в експлуатацію”, - наголосив він.

Тимур Снітко нагадав, що у I кварталі 2021 року, порівняно з I кварталом 2020 року, вартість оренди квартир знизилася майже на 30%.
В період з квітня по жовтень, за даними фахівця, кількість виставлених в оренду квартир збільшилася майже вдвічі: з 345 квартир до 680 квартир.

“Після періоду падіння цін, вже в наступні 6 місяців вартість оренди квартир у Миколаєві зросла в середньому на 25%. Як і завжди найбільшим попитом в орендарів користуються 1-кімнатні та 2-кімнатні квартири. Тобто ціна майже повернулась до рівня доковідних місяців 2020 року”, - підкреслив експерт.
Він вважає, що в сегменті оренди цінова ситуація до кінця 2021 року залишатиметься сталою.
“Попри те, що вересень - це сезон високого попиту і відповідно високих цін, однак цьогоріч на ціноутворення головним чином впливає фактор зростання комунальних платежів. Очікування великих сум у платіжках стримує подальше зростання вартості оренди квартир”, - резюмував Тимур Снітко.

Підпишись на новини від me3.com.ua