В Україні планують ввести страхування відповідальності будівельників за зведений ними об’єкт

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
столичних забудовників

У Верховній Раді готується до другого читання один з ключових документів реформи містобудівної галузі — законопроєкт №5655. Ним, зокрема, передбачено й страхування відповідальності будівельників за зведений ними об’єкт нерухомості. З цього приводу ведуться переговори авторів законопроєкту зі страховими компаніями, відповідними асоціаціями та представниками Національного Банку України. Про це повідомила пресслужба Мінрегіону з посиланням на заступницю Міністра розвитку громад та територій Наталію Козловську.

«Страхування відповідальності за помилки, які можуть бути допущені під час будівництва — це важливий аспект реформи містобудівної галузі. Замовник, особливо якщо це — держава або громада, повинен мати гарантії, що людський фактор не призведе до непередбачених фінансових витрат. Звісно, будівельники несуть відповідальність за об’єкт, який звели, але часто, в разі допущених помилок, компенсацію стягнути не можна.  Це потрібно виправляти, тому ми проводимо переговори із страховими компаніями, щоб разом розробити чіткий механізм», — наголосила Наталія Козловська.


Заступниця Міністра також зауважила, що наразі робота над внесенням змін до законопроєкту №5655 продовжується. Рекомендації НАЗК враховані.

Як зазначили у Мінрегіоні, законопроєкт №5655 впроваджує масштабну цифровізацію процесів та реєстраційних процедур у будівництві. Крім того, документ передбачає низку превентивних заходів, які у майбутньому не дозволять зводитись «нахалбудам» або «будинкам-монстрам».

Крім того у міністерстві нагадали, що у вересні цього року, в рамках реформи, було ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) і створено новий цифровізований орган з відмінною структурою, повноваженнями та принципами роботи — Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ).
Підпишись на новини від me3.com.ua