Держава запускає програму житлового фінлізингу під 5% для медиків

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
підпис

В Міністерстві фінансів України 16 листопада підписано договір між ПрАТ «Укрфінжитло» та Міністерством охорони здоров’я з метою реалізації механізму забезпечення медичних працівників України житлом на умовах фінансового лізингу з відсотковою ставкою 5% річних.

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

«Сьогодні підписана перша угода між Укрфінжитло і МОЗ, що дозволить працівникам медичної сфери, які отримують заробітну плату з бюджету, придбати житло в лізинг під 5 %. Це лише перший крок. Мінфін буде ініціювати підписання таких угод з усіма відомствами, щоб всі працівники бюджетної сфери  – медики, військові, поліцейські, вчителі, які отримують зарплату нижче ринкової, мали можливість придбати житло на пільгових умовах. У короткостроковому періоді заплановано придбати 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг», – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

За ініціативою Президента України Міністерство фінансів України продовжує запроваджувати фінансові інструменти для забезпечення українських громадян житлом. Зокрема, наприкінці минулого року Мінфін створило ПрАТ «Укрфінжитло». Одним із завдань Укрфінжитло – це реалізація додаткових іпотечних продуктів для працівників бюджетної сфери на умовах фінансового лізингу під 5%.

«Окрім підвищення рівня заробітної плати, яке відбудеться вже з 1 січня 2022 року, ми також даємо можливість медикам впевнено інвестувати у власне житло. Підписання зазначеного документу – це можливість нашим лікарям та медсестрам впевнено планувати своє майбутнє саме в Україні. Переконаний, що запровадження цієї програми знайде відгук у родинах медичних працівників. Мова про можливість взяти житло в лізинг і, сплачуючи суму звичайної оренди, через певний час отримати право власності на помешкання», – зазначив міністр охорони здоров’я, Віктор Ляшко.

Умови програми:

- відсоткова ставка по програмі лізингу – 5% річних;

- авансовий внесок по лізинговій угоді – 0%;

- строк угоди – до 20 років.

Найбільш важлива перевага програми – це фіксована ставка на весь період дії договору, яка не залежить від жодних зовнішніх обставин.

Придбати житло у рамках програми можуть громадяни України, які отримують заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету або місцевих бюджетів,  а також особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Однією з умов є робота на поточному місці не менше 6 місяців.

Додаткові вимоги:
- обмеження по максимальному середньомісячному доходу сім’ї в залежності від середньомісячної заробітної плати в регіоні;
- у членів сім’ї заявника немає у власності нерухомості (крім розташованої на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) або сім’я потребує покращення житлових умов (площа нерухомості у власності менша ніж 20 кв.м на одного члена сім’ї).
Важливо зазначити, що сім’я в рамках програми – це чоловік, дружина, їх неповнолітні діти.

Вимоги до житла:
- вік житла до 20 років або його реконструкцію (капітальний ремонт) здійснено не раніше ніж за десять років до укладення договору фінансового лізингу;
- нормативна площа житла – до 21 кв.м на одного члена сім’ї, для сім’ї з однієї або двох осіб – це 52.5 кв.м;
- нормативна вартість одного квадратного метру квартири яку можна придбати, залежить від вартості спорудження житла, що визначається Мінрегіоном, помноженої на підвищуючий коефіцієнт в залежності від населеного пункту (до прикладу, сьогодні для Києва та прилеглих населених пунктів (до 30 км від границі міста) вона складає майже 30 тисяч гривень).

Житло можна отримати через Орган забезпечення житлом, яким може бути відповідний орган виконавчої влади.

Окрім формування дієвої державної політики щодо забезпечення громадян житлом, Мінфін вбачає й інші глобальні завдання: стимулювання конкуренції серед надавачів фінансових послуг, що впливатиме на подальше зниження відсоткової ставки, соціальна та економічна стабільність країни.