Суд зняв арешт з "Укрбуд Девелопмент" та дав можливість повернути контроль над ним Микитасю

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
mykytas

Дарницький райcуд Києва скасував арешт статутного капіталу ТОВ «Укрбуд Девелопмент». Про це повідомило видання «Судовий репортер».

Як зазначило видання, судове рішення прийнято в інтересах «Базерт Дівелопмет ЕлЕлПі» з Великої Британії, бенефіціаром якої вважається Максим Микитась.

У червні минулого року суд арештував корпоративні права «Укрбуду». Напередодні пізно ввечері реєстратори встигли переоформити «Укрбуд» на Богдана Ільченка з села Вороньків Бориспільського району Київської області.

Відповідно до наказу міністра юстиції від 30.12.2021 та висновку Центральної колегії Міністерства юстиції з розгляду скарг, скасовані реєстраційні дії від 15.06.2021, внаслідок яких Ільченко набув у власність корпоративні права ТОВ «Укрбуд Девелопмент». Але подальші дії Мін’юсту щодо відновлення прав Микитася як власника блокувалися ухвалою суду про арешт компанії.

Суд переконався, що обставини, які слугували підставою для арешту, відпали і арешт скасував.

Втім у державному реєстрі засновником досі значиться Ільченко, а директором Олег Майборода.

У червні минулого року, дізнавшись, що власником зареєстрували Ільченка, Микитась із адвокатами провели пресконференцію, в якій також взяли участь колишні номінальні власники «Укрбуду».

Микитась звинуватив гендиректора «Укрбуд Девелопмент» Майбороду і бізнесмена Дмитра Федотенкова у розкраданні активів компанії. Він заявив, що у 2019 році у зв’язку з політичним переслідуванням вирішив знайти собі бізнес-партнерів, інвесторів. Гендиректор «Укрбуду» Олег Майборода залучив до інвестування Федотенкова, який, за словами Микитася, «фактично став організатором майбутнього розкрадання активів «Укрбуду».

Так Микитась втратив контроль над компанією. Він стверджує, що «Укрбуд» не мав фінансових проблем, міг усе добудувати і мав на балансі більше 200 об’єктів і передумовою «падіння Укрбуду» стало рейдерство.

Адвокат «Базерт Дівелопмет ЕлЕлПі» розповів, що рейдери вивели з «Укрбуду» грошові активи і об’єкти нерухомості — більше ніж на 100 мільйонів доларів. Восени 2019-го Микитась уклав меморандум з Федотенковим, що той інвестує в «Укрбуд» 35 мільйонів доларів. Крім того, Федотенков видав розписку, що боргує Микитасю 11 мільйонів доларів і ще один документ на 2 мільйони доларів. Але через тиждень компанію переформили на Дікіна і Польового, які не мають ніякого відношення до будівельного бізнесу. У подальшому Федотенков начебто обманув Раду нацбезпеки і оборони, що зробив вливання в «Укрбуд», але Микитась все вкрав. Проблемні активи передали «Київміськбуду», а ще 100 млн доларів Федотенков і Майборода нібито вивели з компанії.

Микитася взяли під варту без альтернативи застави пізно ввечері 31 грудня 2020-го. Цій події передувала заява НАБУ від 1 грудня, що Микитась пішов на угоду у справі щодо придбання квартир для військових, і вже відшкодував до бюджету 50 із 81,6 млн грн збитків. Крім того, Микитась дав свідчення проти колишнього топменеджера «Укрбуду», а сьогодні заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Адвокати заявляли, що звинувачення Микитася в організації викрадення юриста є помстою за показання проти Татарова.

У березні 2021-го колишній нардеп звільнився з ізолятора й ініціював розслідування щодо директора «Укрбуду» Майбороди, Федотенкова та їх спільників. За словами Микитася, ДБР передано докази про розкрадання активів підприємства на суму більше 60 мільйонів доларів.

Микитась повідомив, що на початку червня 2021 року до нього звернувся Польовий і сказав, що хоче повернути корпоративні права на 50% «Укрбуду», кажучи, що не знав куди його втягнули. Пізніше інший номінальний власник Дікін також передав другу половину компанії.

Нотаріус відмовився вносити зміни до реєстру щодо повернення компанії Микитасю. Натомість 15 червня 2021-го приблизно о 22.30 годині реєстратори Остапенко і Бутко начебто на підставі підроблених довіреностей змінили засновників «Укрбуд Девелопмент» на Богдана Ільченка з села Вороньків Київської області.

Тепер, після зняття судом арешту статутного капіталу відкрито легальний шлях для повернення ТОВ «Укрбуд Девелопмент» під контроль попереднього власника.