У Європейського інвестбанку візьмуть позику на будівництво житла для внутрішніх переселенців

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
novoselie

У межах «Програми з відновлення України» планується, зокрема, будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб у громадах. Ця програма реалізується за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку, відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Йдеться про 340 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури у східних регіонах та регіонах, де проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб.  Про це повідомила пресслужба Мінрегіону з посиланням на заступника Міністра розвитку громад та територій Івана Лукерю.

«Мінрегіон і надалі працюватиме над розв’язанням житлового питання для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, будівництво житла можливе за рахунок “Програми з відновлення України”», —  наголосив Іван Лукеря.

У Мінрегіоні нагадали, що наприкінці 2021 року Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах «Програми з відновлення України».

Відповідна субвенція надається на безповоротній основі громадам в рамках Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.

До прикладу, у Харкові планують за кошти цієї програми побудувати гуртожиток для більш як 200 сімей.