З 1 травня 2017 року набув чинності ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель», що встановлює вимоги до показників енергоефективності та теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій будівель і споруд під час їх проектування та будівництва і порядку їх оцінювання.
Раніше, презентуючи вказаний ДБН, Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголосив, що новий ДБН «Теплова ізоляція будівель» — це встановлення мінімальних вимог до енергоефективності будівель. «Це – імплементація Директиви Європарламенту і Ради ЄС 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель». Це застосування єдиних з країнами ЄС стандартів для розрахунків показників енергоефективності. Крім того, впровадження цього ДБН дозволить використовувати єдине програмне забезпечення для всього технологічного процесу визначення енергоефективності, відтак всі учасники ринку зможуть працювати в єдиному полі», — зазначив Геннадій Зубко.
Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе акцентував увагу на економії у рахунках за теплопостачання та додаткові заощадження для країни завдяки вказаному ДБН.
«Завдяки прийняттю цієї норми послуги, на тепло у новобудовах стануть дешевшими на 15%. До того ж, Україна зможе додатково заощаджувати по 1 млрд грн на рік, тобто через 5 років це може бути вже 5 млрд! Для енергонезалежності нашої країни – це великий крок», — підкреслив Лев Парцхаладзе.
За його словами, головне, що закладено в основу нового ДБН – комплексна оцінка будівель, де нормуються витрати енергії не тільки на опалення будинку, а на споживання енергії в цілому — опалення, охолодження, вентиляцію та гаряче водопостачання. «З новою нормою ми зможемо щорічно заощаджувати близько 150 млн кубічних метрів газу. Для новобудов економія енергії збільшиться на 30%, а при реконструкції будинків, побудованих за радянськими нормами — в 2,5-3 рази», — додав Лев Парцхаладзе.
Довідково:
Мета регулювання ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель»: забезпечення раціонального використання енергетичних ресурсів на опалення та охолодження, забезпечення нормативних санітарних параметрів мікроклімату приміщень, довговічності огороджувальних конструкцій під час їх експлуатації.
ДБН «Теплова ізоляція будівель»:
- передбачає вимоги до показників енергоефективності та теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій (теплоізоляційної оболонки) будівель і споруд і процедуру їх розрахунку;
- призначений для застосування при проектуванні будівель і споруд, що опалюються, кондиціонуються та охолоджуються, при новому будівництві, реконструкції, термомодернізації, капітальному ремонті, зокрема, визначенні витрат паливно-енергетичних ресурсів і проведенні енергетичного аудиту будівель і споруд.