Міжнародні інвестори не розглядатимуть будівельні проекти без врахування принципів сталого будівництва

DSC_0008

У короткостроковій перспективі буде неможливо отримати кошти від міжнародних інвесторів на реалізацію будівельних проектів, що не враховують принципи сталого будівництва, які, зокрема, передбачають дотримання сучасних вимог до енергоефективності та оптимізації  експлуатаційних витрат. Про це йшла мова 29 листопада під час круглого столу “Стала нерухомість та зелена сертифікація будівель - обов`язок чи опція для України”, організаторами якого стали Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА), Green Building Council Inc. Europe (GBCI),  а співорганізаторами – iC consulenten в Україні та австрійська CES clean energy solutions.

“У короткостроковій перспективі наші українські об’єкти не зможуть конкурувати за інвестиції без зелених сертифікатів”, – зазначила Член Ради Європейсько-українського енергетичного агентства, директор iC consulenten в Україні Олена Рибак. Уже зараз міжнародні інвестори вимагають сертифікацію (таку як LEED або BREEAM) як механізм гарантії якості своєї інвестиції.

Цю тезу підтвердили і інші учасники заходу. Так, інвестиційний директор, представник в Україні Данського Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються (IFU) Олексій Пархомчук заявив: “Наш Фонд сьогодні взагалі не розглядає до фінансування проекти в сегменті нерухомості, у яких не враховано принципи зеленого будівництва”.

Такої ж політики при фінансуванні об’єктів нерухомості дотримується і Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО). Сьогодні, за нинішніх цін на опалення, енергію та воду, інвестиція у сталу нерухомість є гарантією, що для інвестора вихід з такого проекту через кілька років буде набагато легшим за рахунок того, що ризики стрімкого та непрогнозованого зростання експлуатаційних витрат нівелюються.“Сертифікація за зеленими стандартами здорожчує проект разово на 3-10 %, а економія на експлуатаційних витратах складає щорічно у середньому 35 % від суми експлуатаційних витрат, які б були на  об`єкті без урахування принципів сталого будівництва,”– сказав генеральний директор iC consulenten Андреас Хельбль, що  вже має досвід підготовки документів на сертифікацію LEED для проектів в Україні.

Співвідношення цих коштів в українських проектах було показано на прикладі проекту 4-зіркового готелю в Одесі, який буде проходити процедуру сертифікації за стандартом LEED Gold. Президент та генеральний директор компанії Double W Володимир Горащенко, який представляв на заході проект цього будівництва, заявив, що з метою сертифікації готелю за міжнародними стандартами та закупівлі необхідного устаткування (спеціальних датчиків, теплових панелей та ін.) доведеться інвестувати додатково 1,2 млн. євро. Загальна вартість проекту може скласти до 50 млн. євро. Але, економія енергоресурсів складатиме 300 тис. євро на рік, тому додаткова інвестиція має економічний сенс.

“Врахування у нашому проекті готелю принципів сталого будівництва та планів по стандартизації проекту за  LEED Gold значно спростили спілкування з інвесторами та дозволили залучити необхідні інвестиції”, – відзначив Володимир Горащенко.

Учасники заходу звернули увагу на те, що процес зеленої сертифікації українських проектів вже триває. Зокрема, за словами керуючого директора GBCI Europe Кея Кілмана, сьогодні в Україні є 2 проекти, які вже отримали сертифікати за стандартом LEED та 8 проектів, які розпочали процес їх отримання.

Продаж будинків
Продаж квартир

Підпишись на новини від me3.com.ua