Уряд хоче залучити 25 млрд євро для модернізації житлового сектору

me3.com.ua

У житловий сектор для модернізації потрібно залучити близько 25 млрд євро, в тому числі, в розвиток водоканалів близько 6 млрд євро, для ТКЕ — близько 10 млрд євро. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Геннадій Зубко. При цьому він зазначив, що Україна вже має пропозиції від міжнародних фінансових партнерів.

«Світовий банк реалізує два проекти — в 11 містах по теплу і в 12-ти по воді. ЄІБ зайшов з 400 млн євро у чотирьох напрямках: тепло, вода, відходи та енергоефективність муніципального сектору. Умови цих кредитів привабливі: термін кредитів по теплу — 22 роки з канікулами на вісім років, по воді — 30 років і канікули п’ять років. Ставка — 1,5%. Це пропозиції, які можуть дозволити залучити кошти і провести модернізацію без великого навантаження на тариф», — наголосив Віце-прем’єр-міністр.На думку урядовця, перспектива модернізації тепломереж в малих містах існує в можливостях місцевого тарифоутворення.

«Зараз тільки 47 ліцензіатів залишилися в регулюванні НКРЕКП. Тепер їх ліцензіатом є обласна адміністрація, і вони почали встановлювати економічно обґрунтований тариф», — повідомив Зубко.Продаж будинків
Продаж квартир

Підпишись на новини від me3.com.ua