В будівельній галузі посилюється падіння

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
me3.com.ua

У квітні поточного року порівняно із березнем цього ж року зафіксоване падіння індексу будівельної продукції на 6,4%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

За підсумками перших 4-х місяців 2018 року індекс будівельної продукції по відношенню до аналогічного періоду 2017 року впав на 0,8%. При цьому , за підсумками перших трьох місяців падіння цього показника складало лише 0,3%. Таким чином, відповідно до цих даних, оприлюднених Держстатом, в будівельній галузі посилюються тенденції до загального спаду.

У той же час, у Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ України вважають, що будівельна галузь демонструє стабільність. Зокрема, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе зазначив: «Будівельна галузь України продовжує демонструвати стабільні результати в цьому році. Так, за підсумками перших чотирьох місяців будівельні підприємства вже виконали роботи на суму 26 млрд грн. Очікуємо, що протягом всього року галузь буде зберігати позитивні показники і падіння, як мінімум, не буде».

Судячи з офіційних даних Держстату, певні кризові явища спостерігаються в галузі житлового будівництва. За підсумками 4 місяців поточного року індекс будівництва інженерних споруд склав 100%, будівель – 98,6% (зокрема, житлових – 96,6%, нежитлових – 101,1%).


Падіння будівельної галузі відбулося в більшості областей України. Найбільш приголомшливе падіння зафіксоване у Луганській області. Тут, за перших 4 місяці порівняно з таким же періодом минулого року падіння склало 65,5%. У Сумській області падіння відбулось на рівні 33%, у Житомирській – 26,1%, у Донецькій – 20,6%, Кіровоградській – 19,7 %.

Спад у будівництві зачепив і столичний регіон. Зокрема, у Києві в звітному періоді відбулося падіння на рівні 3,5%, а у Київській області – 0,8%.

У Держстаті зазначають, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції.

Як раніше повідомляв портал нерухомості «МЕтри», за 4 місяці 2018 року реалізація цегли українськими підприємствами порівняно з аналогічним періодом минулого року впала більше ніж на 50%.Підпишись на новини від me3.com.ua