У будівництві запровадять незалежний інженерний контроль

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
me3.com.ua

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України впроваджує в Україні професію незалежного інженера-консультанта, зокрема, вже врегулювало питання оплати його послуг. Відповідні зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» набрали чинності з 1 червня 2018 року.

Про це порталу нерухомості «МЕтри» повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«Інженер-консультант – ключова фігура для реалізації інвестиційних проектів і його професія користується попитом у більшості високорозвинених країн світу. Від недавнього часу Україна не виключення. Для нас це можливість впроваджувати якісні проекти європейського рівня завдяки незалежному контролю за якістю робіт та ефективному використанню коштів. Тому ми маємо створювати всі належні умови для їх роботи в Україні. Так, днями відповідними змінами до ДСТУ було врегульоване питання оплати послуг інженерів-консультантів», - сказав він.

Відповідно до зазначених змін замовники будівництва всіх форм власності отримали можливість включати кошти в розмірі до 3% на залучення суб’єктів господарювання (фізичних або юридичних осіб), які надаватимуть замовникам інженерно-консультаційні послуги у будівництві.

Напрямки діяльності незалежного інженера-консультанта:


- виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту;

- займається підбором постачальників і підрядників;

- об'єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях;

- несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень;

- здійснює незалежний і всебічний контроль якості при проектуванні й будівництві об’єктів.

Нагадаємо, 8  серпня 2017 року Мінрегіон за погодженням з Міністерством соціальної політики,  спільним представницьким органом роботодавців, об’єднань профспілок за участю Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України затвердило своїм наказом кваліфікаційні характеристики нової професії у будівництві – інженера-консультанта.Підпишись на новини від me3.com.ua