Проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках перестане бути обов’язковим

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
cmitteprovid2

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках. Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення».

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«У змінах до ДБН щодо житлових будинків пропонуємо скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках. Доки в Україні будуть обов’язково проектуватися сміттєпроводи, доти цивілізована система сортування сміття не запрацює. Сміттєпроводи у багатоповерхівках – пережиток радянського минулого, який сьогодні немає нічого спільного з відповідальним поводженням з відходами та бережливим ставленням до екології та природи взагалі. Жахлива антисанітарія, сморід та бруд через нерегулярну чистку сміттєпроводів та через те, що люди викидають у них все, що завгодно, призводить до того, що під’їзди наших будинків теж перетворюються на смітники. Для більшості країн Європи сміттєпроводи вже давно табу і ми маємо також відмовлятися від цієї норми», - сказав він.


Відповідно до змін, необхідність влаштування сміттєпроводів у житлових будинках буде визначатися з урахуванням прийнятої в населеному пункті системи поводження з відходами. При цьому, у спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку обов’язкова норма щодо проектування сміттєпроводів буде збережена.

Зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом та вступлять в силу через 3 місяці після опублікування.

Лев Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон також унормовував можливість проектування систем підземного та вакуумного збирання сміття. Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який вже опублікований та офіційно вступить в силу з 1 вересня 2018 року. «Зокрема, вакуумний (або пневматичний) спосіб збирання побутових відходів у житлових будинках може стати цивілізованою заміною застарілих сміттєпроводів. Це сприятиме чистоті в житлових будинках населених пунктів та покращенню екологічної ситуації», - додав заступник міністра.Підпишись на новини від me3.com.ua