Виробники будматеріалів вимагають врегулювати ситуацію з видачою спецдозволів на видобуток сировини

DSC_0399

Виробники будівельних матеріалів вимагають від Уряду та відповідних відомств врегулювати ситуацію з наданням спеціальних дозволів на користування надрами. Така позиція була узгоджена підприємствами – учасниками ІІІ Будівельного конгресу України «Надра України – шанс і втрати будівельників».

Як наголосив під час відкриття конгресу Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій, сьогодні спроби українських підприємств – виробників будматеріалів продовжити дозволи на розробку родовищ найчастіше закінчуються формальними відписками від відповідних органів. За І квартал 2018 року із 416 заявок на отримання спецдозволів Мінекологією та Геослужбою повернуто 364, тобто 87,5%. Із 20 тисяч родовищ в Україні наразі розробляється менше 5 тисяч.

"Основна проблема в тому, що в державі працює два паралельних органи: комісії з питань надрокористування в Мінекології та Геослужбі, які протидіють та блокують одна одну. Як наслідок, підприємства роками не можуть отримати, або подовжити спецдозволи, тому що подають повний пакет документів до відповідної інстанції, але постійно отримують лише формальні відписки", - зазначив Іван Салій.

Керівник департаменту закупівель ПБГ "Ковальська" Сергій Гончаренко під час виступу заявив, що компанія "Ковальська" більше 10 років безуспішно намагається отримати ліцензію на видобуток піску."По піску у нас була ліцензія на 2 млн куб. м піску, яку ми вичерпали. З того часу минуло понад 10 років. У нас повний пакет документів, перевірена кожна точка і кома, однак ми отримуємо формальні відписки", - сказав Сергій Гончаренко.

Підтвердив наявність проблеми і екс-міністр будівництва, архітектури та ЖКГ, голова асоціації "Укрцемент" Павло Качур. Він зазначив, що виробники цементу мають ускладнення під час продовження спеціального дозволу, внесення змін в наявну ліцензію, а також розширенні родовища. «Якщо у випадку вапняка це питання можна вирішити на порівняно тривалий період, то за іншими складовими - це постійний процес, і ми б хотіли, щоб він був чітко врегульовано і регламентований», - висловив свою позицію Павло Качур.

В.о. голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк, який взяв участь у конгресі, частково визнав необхідність спрощення доступу до сировинної бази для підприємств виробників будматеріалів. Також він погодився з думкою учасників ІІІ Будівельного конгресу України щодо необхідності змін в законодавство, зокрема, щодо скорочення термінів розгляду заявок на ліцензії, щодо усунення деяких видів погодження для отримання дозволів.

За підсумками ІІІ Будівельного конгресу України учасники домовились спрямувати до Уряду та відповідних відомств спільне звернення з вимогами щодо необхідності скорочення термінів розгляду заявок на ліцензії, спрощення процедури отримання спецдозволів на видобуток сировини для виробництва будматеріалів, а також необхідності переформатування комісії з надрокористування.

Продаж будинків
Продаж квартир

Підпишись на новини від me3.com.ua