У Броварах забудовнику висунули підозру у шахрайстві

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
prokuratura

Прокуратурою Київської області повідомлено про підозру забудовнику, який залучивши кошти інвесторів будівництва багатоповерхових житлових будинків в місті Бровари шахрайським шляхом заволодів коштами громадян в сумі майже 2 млн грн, продавши приміщення в багатоповерхівці без дозволу на виконання будівельних робіт.

Про це повідомила прес-служба Прокуратури Київської області.

«У 2016 році чоловік, будучи одним із засновників товариства, маючи на меті шахрайським шляхом заволодіти інвестиційними коштами громадян, які останні перерахували для будівництва багатоповерхових житлових будинків у м. Бровари, створив житлово-будівельний кооператив», - йдеться у повідомленні.

Так, вказаний кооператив разом із директором товариства уклав з орендарем земельної ділянки, яка розташована у м. Бровари тристоронній договір про забудову житлових багатоповерхових будинків на зазначеній земельній ділянці. Згідно договору орендар земельної ділянки делегував товариству та кооперативу право вчиняти всі дії, як замовник будівництва.

Однак, як з’ясувалось, дозволи кооперативу, як забудовнику, на проведення будівельних робіт Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області не видавалися та учасники договору за вказаними дозволами до інспекції не зверталися.


В подальшому, голова кооперативу з метою заволодіння інвестиційними коштами громадян організував діяльність щодо продажу приміщень житлових багатоповерхових будинків, укладавши з потенційними інвесторами договори про сплату пайових внесків на розрахунковий рахунок кооперативу та при цьому надавши останнім підробний дозвіл на виконання будівельних робіт.

Таким чином, забудовник під приводом будівництва та продажу квартир в м. Бровари, шляхом обману та зловживання довірою, заволодів коштами громадян в сумі майже 2 млн грн.

«За процесуального керівництва Броварської місцевої прокуратури 36-річному чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 та ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), що вчинене у великих та особливо великих розмірах) КК України», - зазначили у Прокуратурі Київської області.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

У повідомлені прокуратури не вказують прізвища громадянина, якого підозрюють у скоєнні злочину. Водночас, у Єдиному державному реєстрі судових рішень зареєстровано судову ухвалу щодо голови кооперативу ЖБК «Діамант», ЖБК «Перлина», якого підозрюють у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою. При цьому, суд відмовив правоохоронним органам у взятті підозрюваного під арешт. Досудове розслідування триває.Продаж будинків
Продаж квартир

Підпишись на новини від me3.com.ua