З 1 жовтня скління балконів дозволено вже при проектуванні багатоповерхівок

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З 1 жовтня 2018 року вступили в дію зміни у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків (Зміна №4 у ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення»), які дозволили скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні нових та реконструкції існуючих житлових будинків.

Про це порталу нерухомості "МЕтри" повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Важлива зміна, яка вступила в дію з 1 жовтня цього року - можливість скління балконів при проектуванні багатоповерхівок. Маю надію, що з її впровадженням ми позбудемося ще однієї радянської звички - самовільно склити балкони. І це унормує ситуацію з естетичним виглядом наших будівель”, - сказав заступник міністра.


Лев Парцхаладзе пояснив, що раніше, відповідно до старих норм, скління балконів у багатоповерхівках при їх проектуванні відбувалося лише на 1-3 поверхах, через що багато громадян робили це самостійно. “Люди заселялися у нову квартиру і потім склили балкони своїми силами, нерідко псуючи зовнішній вигляд будинків. Як наслідок - маємо засклені в різнобій балкони на фасадах, а ще гірше - жахливі прибудови, які можуть загрожувати безпеці інших жителів та звичайних перехожих”, - зазначив він.

Згідно зі змінами у ДБН, скління дозволено робити на балконах та лоджіях з шириною не менше 1,2 м. При цьому площа скління має становити не менше 50% від площі зовнішніх стін балконів, а вікна повинні влаштовуватися з сумарною шириною не менше 1,2 м і відчинятися на бік балкона. “Такі вимоги необхідні, щоб підвищити безпеку людей у разі можливих надзвичайних ситуацій”, - наголосив Парцхаладзе.

Крім цього, даними змінами у ДБН скасовано обов’язкове проектування порогу або сходів при вході до житлових будинків. Відтак допускається влаштовувати позначку підлоги приміщень на рівні позначки тротуару за умови влаштування твердого покриття із заходами водовідведення.

Також новими змінами допускається розміщення вбудованих у житлові будинки закладів громадського харчування місткістю не більше 250 місць за умови наявності відокремленої території та входів ззовні.Підпишись на новини від me3.com.ua