В Україні створять новий сервіс — «електронний кабінет забудовника»

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
zubko-dabi

В Україні найближчим часом запровадять електронний кабінету забудовника для максимального усунення чиновників від дозвільних процедур.

Про це під час круглого столу з представниками будівельної галузі та профільними асоціаціями повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Читайте також: Періодичність перевірок у будівництві залежатиме від класу наслідків об’єкту будівництва

На думку Віце-прем’єр-міністра, система держархбудконтролю і нагляду має працювати як якісний прозорий сервіс для будівельного бізнесу.


«Дозвільні процедури у будівництві мають бути максимально прозорими і простими. А ДАБІ має стати відкритою та ефективною структурою. Тож, сьогодні першочергове завдання для ДАБІ – відпрацювати разом з бізнесом нову концепцію роботи через запровадження електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника з дозвільних процедур. Наступне нововведення, яке буде запроваджене найближчим часом — підключення органів місцевого самоврядування до системи «Прозора ДАБІ» та залучення громадських інспекторів на місцях до роботи в системі ДАБІ», — наголосив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єра, якісне реформування будівельної галузі потребує прийняття необхідної  законодавчої бази. Наразі у парламенті знаходяться 3 дуже важливі законопроекти, які необхідно прийняти якнайшвидше. Це, законопроект №7266-1, яким вносяться зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю; №7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування»; №6403, який забезпечить ОТГ єдиною документацію із просторового планування.

Також Геннадій Зубко розповів, що попри те, що Мінрегіон формує політику і приймаються рішення, які спрощують дозвільні процедури, наводиться лад у містобудуванні, децентралізуються повноваження ДАБІ, усе ж залишається проблема — корупція спускається на місця.

«Ми вже почали спільну роботу з прокуратурою та Генеральний прокурором щодо зловживань на місцях! Вже є значні результати в кадрових питаннях. І ми будемо продовжувати цю роботу», — зазначив урядовець.Підпишись на новини від me3.com.ua