Нові зміни у ДБН щодо будівництва у сейсмічних районах підвищать безпеку будівель

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
sejsmo

З 1 травня 2019 року набуває чинності Зміна №1 у ДБН В.1.1-12:2014 “Будівництво у сейсмічних районах України”. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“Вже опубліковані та з 1 травня офіційно вступають в силу зміни у ДБН щодо будівництва у сейсмічних районах. Серед іншого, вони вводять удосконалене та розширене районування України за сейсмічними показниками, яке включає житлові і громадські будівлі від 73,5 метрів та всі об’єкти зі значним класом наслідків - великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі. Такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки будівель та більш якісному їх проектуванню”, - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.


Так, згідно зі змінами, для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище та для всіх об’єктів будівництва із значним (СС3) класом наслідків, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується карта 3СР-2004-В, що дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал.

Крім цього, змінами також розширені умови використання сучасних матеріалів, зокрема, блоків із ніздрюватого бетону автоклавного твердіння, який відрізняється своїми теплоізоляційними властивостями та високою екологічністю.Підпишись на новини від me3.com.ua