Мінрегіон створив робочу групу з реформування системи архітектурно-будівельного контролю

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
DSC_2295

За дорученням віце-прем’єр-міністра та міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка наказом Мінрегіону створено робочу групу з реформування системи архітектурно-будівельного контролю. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

За словами заступника міністра, реформування здійснюватиметься шляхом впровадження електронного кабінету забудовника, онлайн-платформи “Прозора Держархбудінспекція” та розроблення нормативно-правових актів. До складу робочої групи увійшли представники Мінрегіону, Держархбудінспекції, Державного агентства з питань електронного урядування України, Офісу ефективного регулювання, IDLO, TAPAS, урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції” та Конфедерації будівельників України.

“Від того, наскільки прозоро та відкрито здійснюється діяльність у будівництві, залежить якість робіт, залучення нових інвестицій і розвиток галузі загалом. Тому аби унеможливити будь-які зловживання та корупційні прояви у будівництві, була створена робоча група, яка займатиметься питаннями реформування системи держархбудконтролю. Зокрема, шляхом впровадження електронних сервісів, що унеможливить біганину від одного чиновника до іншого. Всі питання обговорюватимемо публічно і відкрито і кожен зможе долучитися до участі”, - написав на своїй сторінці у Facebook Лев Парцхаладзе.


На першому засіданні робочої групи була обговорена та напрацьована низка питань, що потребують першочергового вирішення, а саме:

  • роз’єднання функцій контролю та адміністративної послуги за допомогою Технологічної картки видачі дозвільних документів на будівництво;

  • автоматизація подачі заяв на отримання дозвільних документів для будівництва об’єктів із значними та середніми класами наслідків (СС3, СС2);

  • підключення до електронного кабінету ДАБІ місцевих органів влади, ЦНАП та інших реєстрів;

  • посилення відповідальності осіб, які підписують дозвіл на виконання будівельних робіт та інші питання.
Підпишись на новини від me3.com.ua