Трамвайні колії хочуть озеленити

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
DSC_2292

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розглядає пропозицію влаштовувати на шляхах руху трамваїв в містах зелені насадження, так звані, “зелені колії” (“green tram tracks”). Вони сприятимуть покращенню екологічного та естетичного стану міст та перешкоджатимуть заїзду на них іншого транспорту, наприклад, індивідуальних автомобілів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.


“Досі у нас є такі розумники, які не нехтують можливістю проїхати по трамвайній колії, не задумуючись про те, які небезпечні наслідки може мати така їзда. У Європі вже давно придумали спосіб як з цим боротися і при цьому забезпечити охайний вигляд та підвищувати екологічний стан міст. Це “зелені колії” трамваїв. Тобто, коли шляхи трамвайного руху озеленюють як клумби. Виглядає це дуже гарно і несе лише користь для міст. Та й око пересічних громадян радіє від цієї зелені. Чому б не робити так і в нас в Україні?” - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

Парцхаладзе навів приклад багатьох міст Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн Європи, де практика влаштування “зелених колій” є широко розповсюдженою. Вони почали з’являтися тут ще у 80-х роках минулого століття, щоб повернути зелені зони у міський простір. “Такі “зелені колії” - невід’ємна частина міської інфраструктури Барселони, Страсбургу, Варшави, Мілану та інших європейських міст. І ми можемо теж запозичувати цей досвід”, - додав він.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП “ДерждорНДІ”.Підпишись на новини від me3.com.ua