Використання світлодіодних світильників нарешті унормували

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1(2)

В Україні набув чинності новий ДБН щодо освітлення (ДБН В.2.5-28:2018 “Природне і штучне освітлення”), яким унормовано використання світлодіодних світильників в якості освітлювальних приладів при проектуванні будівель. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні близько 10-20% всього енергоспоживання в будинках витрачається саме на освітлення. І за даними багатьох дослідників, в значній мірі саме від вибору правильних систем освітлення приміщень залежить їх енергоефективність. З усіх країн Європи саме Україна має чи не найнижчий рівень енергоефективності у цьому питанні. Про що взагалі казати, якщо донедавна у будівельних нормах щодо освітлення навіть не було прописано можливість використання світлодіодів, які вже років 10, якщо не більше, є у всіх в широкому вжитку. Тому в ДБН ми унормували використання такого освітлення на рівні з іншими”, - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, це сприятиме енергозбереженню та значній економії на освітленні, а також підвищенню комфортних умов для людей.


Крім цього, новим ДБН запроваджено можливість використання фотолюмінісцентних покажчиків (знаків безпеки) у випадку евакуації людей з приміщень.

ДБН розроблений фахівцями ТОВ "КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ" на заміну діючого ДБН 2006 року.

Норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.Підпишись на новини від me3.com.ua