Податківці нагадали про необхідність сплати податку на нерухомість

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
микроквартираДержавна фіскальна служба надсилає власникам нерухомості повідомлення щодо податку на нерухоме майно, після отримання якого цей податок треба сплатити протягом 60 днів.

Про це повідомила прес-служба Державної фіскальної служби України з посиланням на начальника відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимира Гуцуляка.

У поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.


Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

  • для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.Підпишись на новини від me3.com.ua