Нові норми водопостачання для присадибних ділянок: воду доведеться економити

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1

У нових змінах у ДБН щодо будівництва внутрішніх водопроводів та каналізацій чітко визначили витрати води на полив теплиць, парників та присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків. Зміни вступили в дію з 1 березня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“Раніше при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків у будівельних нормах не передбачалась можливість врахування витрат води на такі потреби як полив в теплицях, парниках і на присадибних ділянках. Це відбувалося хаотично, на власний розсуд, як наслідок – великі рахунки на оплату води. Тому під час оновлення відповідного ДБН щодо внутрішнього водопроводу та каналізації це питання було унормовано та чітко визначено, скільки літрів на добу має витрачатися на такі потреби у кожному випадку”, - написав Лев Парцхаладзе на свой сторінці у Facebook.


За підрахунками експертів, такі зміни дозволять до 20% скоротити витрати води на полив.

Відтак, згідно з ДБН, на полив 1 кв метру грунтових зимових теплиць має передбачатися в середньому 15 літрів води на добу, стелажних зимових теплиць - 6 літрів на добу, парників усіх типів - 6 літрів на добу, утеплених грунтів і присадибних ділянок - 6 літрів на добу. Ці показники є розрахунковими в середньому за рік.

Зміни у ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом “УкрНДІводоканалпроект”.

Довідково: ДБН “Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво” встановлює вимоги до проектування та будівництва систем внутрішнього холодного та гарячого водопостачання, каналізації і водостоків при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті, технічному переоснащенні та реставрації будинків, будівель, споруд різного призначення.


Підпишись на новини від me3.com.ua