Столичні власники сонячних електростанцій з початку року заробили 400 тис грн

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1

З початку року власники домашніх електростанцій Києва заробили на продажі електроенергії майже 400 тис грн.

Про це порталу МЕтри повідомила прес-служба компанії з постачання електроенергії «Київські енергетичні послуги».

За інформацією компанії, більше 100 домогосподарств міста, що мають побутові сонячні електростанції, самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а надлишок продають у мережу.


Протягом січня-березня в мережу надійшло понад 66 тис. Квт/г електроенергії, що були вироблені побутовими сонячними електростанціями Києва. Постачальник «Київські енергетичні послуги» провів нарахування та здійснив виплати їх власникам на суму майже 400 тис. грн.

«Встановлення домашніх сонячних електростанцій у містах – світовий тренд, який стає все популярнішим і в столиці. Просьюмери* не лише забезпечують «зеленою» енергією себе, а й заробляють на продажі її надлишків державі. Ми щомісяця отримуємо дані від оператора системи розподілу про обсяг електроенергії, що таким чином продається в мережу, та здійснюємо нарахування та виплати на банківські рахунки клієнтів, вказані у договорі», - пояснив директор компанії «Київські енергетичні послуги» Віктор Мельников.

Постачальник здійснює нарахування за встановленим НКРЕКП «зеленим» тарифом, за яким держава купує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії – сонця, вітру, біомаси та води.

*Просьюмери – домогосподарства, що самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишок продають у мережу.


Підпишись на новини від me3.com.ua