В Україні змінили сейсмічне районування для підвищення безпеки будівель

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
3

З 1 травня для проектування висотних будівель та всіх об’єктів зі значним класом наслідків - великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується нова карта сейсмічного районування. Відповідні зміни у ДБН “Будівництво у сейсмічних районах України” вже набули чинності.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.


Такі зміні дозволять зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал та, за підрахунками експертів, сприятиме підвищенню безпеки будівель до 15% та більш якісному їх проектуванню.

“До цього районування України за сейсмічними показниками не було конкретизоване і це створювало можливу загрозу безпеки. Новими змінами ми удосконалили і розширили його, врахувавши сейсмічність для будівництва висотних будівель, стадіонів, ЖК, шкіл та інших об’єктів зі значним класом наслідків. Нові зміни у ДБН щодо сейсмічності вступили в дію з 1 травня”, - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Згідно зі змінами, для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище та для всіх об’єктів будівництва із значним (СС3) класом наслідків, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується карта 3СР-2004-В, що дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал.


Підпишись на новини від me3.com.ua