Всі нові та реконструйовані магазини мають стати зручними для людей з інвалідністю

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
3

З 1 квітня у торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів продовольчих і непродовольчих товарів має бути влаштовано безбар’єрне середовище для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Такі норми містяться у новому ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”, які вже набули чинності.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.


“Сьогодні багато супермаркетів та інших різних магазинів, на жаль, все ще залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення - не у всіх є безбар’єрний доступ до будівлі, полиці з продуктами чи іншими товарами зависокі, проїзди завузькі, цінники погано читаються. Так не має бути і не буде! Тому що у новому ДБН щодо інклюзивності тепер введені чіткі вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в цих громадських закладах. Ці вимоги мають обов’язково бути дотримані при проектуванні нових або реконструкції діючих супермаркетів та інших магазинів і діють вже з 1 квітня”, - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з ДБН, будівлі супермаркетів та інших магазинів повинні обов’язково мати безперешкодний доступ як ззовні, так і всередині.
Полиці у торговельних залах і каси мають облаштовуватися в зручний спосіб для всіх, у тому числі, для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках. Те саме стосується і проходів/проїздів. Їх мінімальна ширина має складати не менше 0,9 - 1 м.

Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників має контрастно виділятися та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору. А для людей з порушеннями слуху важлива інформація має дублюватися текстами.


Підпишись на новини від me3.com.ua