В Україні вводиться єдиний порядок присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
9

За новим порядком отримати адресу об’єкту будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 днів, тоді як зараз цей термін становить в середньому 30 днів. Відповідна постанова Кабміну №367 “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності” набрала чинності 28 квітня цього року.

Ці зміни сприятимуть покращенню бізнес-клімату в Україні та, у свою чергу, підвищенню позиції нашої країни у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом  “Отримання дозволів на будівництво”.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“До сьогодні наданням поштових адрес об’єктам будівництва займаються органи місцевої влади на власний розсуд. Немає чіткої процедури і по строкам це займає в середньому 30 днів. Звичайно, це сприяє корупційним зловживанням та гальмує ведення бізнесу. Тому для мінімізації корупційних ризиків та спрощення умов для ведення бізнесу вводиться єдиний, чіткий та прозорий порядок присвоєння поштових адрес будівельним об’єктам. Вони надаватимуться автоматично до початку будівництва разом із містобудівними умовами та обмеженнями або будпаспортом. Ці зміни позитивно вплинуть на інвестиційний клімат України. У свою чергу, це дозволить країні піднятися у рейтингу Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”, - написав він.


Порядок визначення реквізитів адреси об’єкта будівництва або нерухомого майна буде розроблений Мінрегіоном. Крім того, Міністерству також доручено розробити перелік лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, яким не присвоюється поштова адреса.

Крім того, даною постановою спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Це можна буде зробити через зручний онлайн кабінет за 1 день замість 10-ти.
Зараз Україна - одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. За показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Довідково: Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.


Підпишись на новини від me3.com.ua