Дизайн вуличного освітлення повинен естетично поєднуватись з існуючою та історичною архітектурою

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
osv

В Україні з 1 березня діють нові ДБН «Природне та штучне освітлення», відповідно до яких у житлових кварталах необхідно враховувати, що прилади зовнішнього освітлення повинні естетично поєднуватися з просторовою структурою та історичною забудовою.

Про це повідомив написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«Це стосується форми і пропорцій світильників, кронштейнів і опор, висоти установки освітлення. Це дуже правильна норма, адже організація гармонійного освітлення має важливе значення», - написав він на своїй сторінці у Facebook.


В новому ДБН також детально і з розрахунками прописане необхідне освітлення прибудинкових територій. Унормовано, що над кожним входом в будівлю або поруч з ним обов’язково повинні встановлюватися світильники, які забезпечують середній рівень освітленості, згідно з установленими нормами (основний вхід, запасний, технічний входи, пішохідні доріжки перед входом). Для дитячих садків та шкіл - освітлення спортмайданчиків, майданчиків для ігор і відпочинку, проїздів і підходів до будівель і майданчиків.  Є також норми середньої освітленості територій відкритих ринків, перед виставковими комплексами, супер- і гіпермаркетами. Прописані норми середньої освітленості після закриття цих закладів і мінімальні норми освітленості. Зазначено, що у проектах зовнішнього освітлення вулиць необхідно прописувати освітлення під'їздів до протипожежних джерел води, якщо вони розташовуються на неосвітлених ділянках вулиць або проїздів.

З нормами ДБН «Природне та штучне освітлення» можна ознайомитись за посиланням: https://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/12/V2528-1.pdf. Вони розроблені фахівцями ТОВ "КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ" на заміну ДБН від 2006 року.

Норми цього ДБН поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.Підпишись на новини від me3.com.ua