З 1 серпня прозорі двері в нових або реконструйованих магазинах та ТЦ мають бути тільки з безпечного скла

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1 (1)

З 1 серпня цього року при будівництві нових або реконструкції існуючих торговельних і торговельно-розважальних центрів, супермаркетів та інших магазинів для облаштування прозорих дверей повинно використовуватися лише травмобезпечне або армоване скло.

Ця обов’язкова норма направлена на підвищення безпеки людей та зменшення вірогідності поранень і травм у разі розбиття скла. Вона міститься у нових змінах у ДБН “Підприємства торгівлі”.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні у чинних нормах щодо проектування підприємств торгівлі відсутні вимоги до використання сучасних матеріалів для облаштування прозорих дверей у торговельних центрах, ТРЦ, супермаркетах та інших магазинах. А ці вимоги дуже потрібні, щоб такі двері влаштовувалися безпечними і відвідувачі не травмувалися від розбитого скла. Тому ми ввели відповідну зміну у ДБН, згідно з якою, світлопрозорі двері мають влаштовуватися лише з травмобезпечного або армованого скла. Норма вступає в дію з серпня цього року”, - зазначив заступник міністра.


Головна властивість безпечного скла - воно не розсипається у разі розбиття, тим самим мінімізує поранення та інші травми людей навколо. Безпечне скло зазвичай виробляється шляхом комбінування звичайного скла з іншими матеріалами, наприклад, пластиком, або піддається спеціальній обробці.

Армоване скло ще краще протистоїть ударам і корозіям, адже має всередині сітку, виконану із металевого дроту. Цей матеріал відрізняється великою міцністю.

Згідно зі змінами у ДБН, у будівлях підприємств торгівлі для світлопрозорого заповнення дверей та фрамуг (верхніх стулок) у дверях, перегородках та стінах для додаткового освітлення необхідно використовувати травмобезпечне або армоване скло.

Зміна розроблена фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП” і набирає чинності з 1 серпня цього року.

ДБН “Підприємства торгівлі” поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.Підпишись на новини від me3.com.ua