Встановлено мінімальну відстань висадки дерев до межі сусідської ділянки

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1 (14)

У новій редакції державних будівельних норм щодо містобудування встановлено мінімальну відстань від краю земельної ділянки, суміжної із сусідською, на якій дозволено висаджувати дерева або кущі. Норма стосується лише нової садибної та дачної забудови і вступає в дію з 1 жовтня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“Важливе питання, яке пропонує вирішити новий містобудівний ДБН “Планування та забудова територій” - конфлікти і непорозуміння між сусідами по земельним ділянкам, особливо, що стосується висадки дерев на суміжній стороні. Щоб не повторювати сюжетів “Кайдашевої сім’ї”, новими нормами встановлено мінімальну відстань, на якій дозволено висаджувати дерева та кущі на суміжній стороні земельної ділянки, щоб не загороджувати сусідів. На інші сторони, наприклад, які межують з вулицею, ці норми не розповсюджуються. Новий ДБН опублікований і набирає чинності вже 1 жовтня”, - написав Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.


Згідно з новим ДБН, відстань від межі суміжної земельної ділянки до кущів, які висаджуються, має складати 1 м, до стовбурів дерев - від 4 до 6 м в залежності від крони, але не менше половини її діаметру. Наприклад, якщо крона дерева складає в середньому 9 метрів, то відстань від межі сусідньої ділянки має складати не менше 4,5 метрів, щоб його гілки не заходили на сусідню територію.

Лев Парцхаладзе наголосив, що для уникнення і провокації додаткових конфліктних ситуацій власники суміжних садибних ділянок мають вживати необхідні заходи. Наприклад, підрізати гілки дерев, щоб ті не заважали та не переходили на сусідню земельну ділянку тощо.

Новий ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» розроблений Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто” імені Ю. Білоконя, вже опублікований і офіційно набирає чинності 1 жовтня 2019 року.


Підпишись на новини від me3.com.ua