Реновація «хрущовок» стане прибутковою справою у містах-мільйонниках

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Згідно з ним, визначені два варіанти вирішення питання із застарілим житловим фондом - його знесення та будівництво нового житла або проведення реконструкції.

Про це у інтерв’ю виданню «OBOZREVATEL» розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«Зараз в Україні близько 1 млрд. кв. м. житлового фонду в цілому. З них приблизно 70-80% мають застарілий інфраструктурний стан і з кожним днем він погіршується. Зростає кількість аварійних будинків і ці проблеми накопичуються. Тому ми запропонували законопроект, в якому врахували максимальну кількість проблемних питань і запропонували механізми вирішення», - сказав він.

За словами Парцхаладзе, проводити саме реновацію застарілого житла із знесенням старих будинків та будівництвом нових буде вигідно інвесторам у великих містах, в інших населених пунктах місцева влада із залученням інвесторів має проводити реконструкцію. «Ми прописали, що в першу чергу будується пусковий будинок, туди переселяються мешканці, і тільки після цього зносяться старі об’єкти. При цьому обов’язково квартира, що надається, має бути з ремонтом. На мою думку, якщо такий законопроект буде реалізований, люди будуть зацікавлені. Якщо ж казати про зацікавленість інвесторів. Площа «хрущовки» — близько 3.5 тис кв. м. Забудовник може побудувати будинок на 10 тис. кв. м. Частину квартир він віддає, а частину продає за ринковою ціною і заробляє на цьому. Інвестиційно це може бути дуже вдалим проектом, але тільки у великих містах-«мільйонниках». У маленьких містах — ні. Там необхідно проводити саме реконструкцію, яку повинна фінансувати місцева влада і залучати інвесторів», - сказав заступник міністра.


Одним із варіантів такої реконструкції Парцхаладзе запропонував добудову у будинку ще 2-х поверхів. При цьому інвестор має повністю реконструювати будівлю: зробити її енергоефективною, оновити всі комунікації, додатково поставити ліфт, відремонтувати під’їзд. «Таким шляхом шли Німеччина та Польща, наприклад. Це працює», - додав заступник міністра.

Парцхаладзе наголосив на тому, що для ефективної реалізації проектів з реконструкції застарілого житла має бути обов’язковою економічна доцільність. «Нагадаю, що у 2008 році була криза, і тільки зараз будівельна галузь починає рости. Тому все попереду», - нагадав він.

Довідково:

Новий законопроект був розроблений Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя. Він має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.


Підпишись на новини від me3.com.ua