На зупинках громадського транспорту робитимуть увігнуті бордюри

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1 (7)

У проекті нових змін у державні будівельні норми “Вулиці і дороги населених пунктів” міститься рекомендаційна норма - влаштовувати увігнуті бордюри на зупинках громадського транспорту. Таким чином низькопідлоговий громадський транспорт зможе впритул під’їжджати до посадкової платформи, не створюючи зазорів. Це буде зручно для кожного, у першу чергу, маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, батьків з маленькими дітьми у візках, людей похилого віку, вагітних жінок тощо.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.


“Такі зручні бордюри - бусборди (“busbord”) вже майже 30 років проектуються у Європі. Тому вуличний простір, зокрема, зупинки громадського транспорту там зручніші та доступні для кожного. І люди з інвалідністю, і батьки з маленькими дітьми у візках, і інші маломобільні групи можуть легко користатися саме ним, а не пересуватися на таксі або взагалі лишатися вдома. Сподіваюся, так скоро буде і у нас. У проекті нових змін в ДБН “Вулиці і дороги” ми передбачили рекомендацію - влаштовувати увігнуті бордюри на зупинках, де курсує низькопідлоговий транспорт”, - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з проектом змін у ДБН, на зупинках маршрутного транспорту рекомендується встановити увігнуті бордюри для виключення зазорів між нижньою сходинкою транспорту та посадковою платформою. Доцільність використання таких бордюрів визначається наявністю низькопідлогового громадського транспорту на маршруті.


Підпишись на новини від me3.com.ua