Українським містам доведеться змінити генплани та обмежити висотність забудови

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
вежі2

Українські міста повинні змінювати свої генеральні плани та вводити новий розділ, присвячений “блакитним лініям”, де буде чітко прописано яка максимальна висотність забудови має бути. Це продиктовано тим, що з 1 вересня минулого року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми “Планування і забудова територій”, які, зокрема, вперше ввели норму щодо обмеження висотності будівель у населених пунктах України - так звані “блакитні лінії”. Вони регулюють силует і висотність забудови та сприяють збереженню гармонійного вигляду населених пунктів.

На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у своєму інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.


“Багато проектів було узгоджено до прийняття нових будівельних норм і вони почали будуватися раніше. Тому тільки зараз ми почнемо спостерігати перші результати цих змін, як будуються нові об’єкти за новими нормами. Наприклад, ми ввели новий ДБН щодо планування і забудови територій. З’явилося таке поняття, як “блакитна лінія” - обмеження висотності в населених пунктах. І українські міста вже повинні змінювати генеральні плани і вводити новий розділ з “блакитними лініями”, - сказав він.

Парцхаладзе зауважив, що, на жаль, не всі органи місцевої влади зацікавлені це робити швидко. “Нам вони прямо не підпорядковуються. Ми можемо регулювати їх роботу тільки нормами і правилами. Але питання, чи виконують вони їх. Поки не бачимо результатів по оновленню генеральних планів з урахуванням нових норм”, - додав заступник міністра.Підпишись на новини від me3.com.ua