У нових житлових будинках вже від 4 поверхів мають обов’язково передбачатися ліфти

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1-8

Оновленими державними будівельними нормами щодо проектування житлових будинків введено нові вимоги:
• рекомендовано влаштовувати ліфти у нових житлових будинках від 3-х поверхів;
• у новому житлі висотою 4 поверхи та більше ліфти передбачаються обов’язково.
За старими нормами ліфти у житлових будинках мали проектуватися лише від 5 поверхів.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, новий ДБН “Житлові будинки. Основні положення”, в якому містяться ці норми, вже опублікований та вступає в дію з 1 грудня цього року.


“Підвищуємо комфорт жителів новими будівельними нормами щодо житлових будинків. Рекомендуємо влаштовувати ліфти у житлі від 3-х поверхів, а у будинках від 4-х поверхів - робити це в обов’язковому порядку. Це банальна зручність та доступність людей, а особливо маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, вагітних жінок, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми. Нові норми почнуть діяти вже з 1 грудня, тобто, з цієї зими всі нові будинки мають будуватися згідно з цими нормами”, - написав заступник міністра на своїй сторінці у Facebook.

У нових нормах зазначається, що у житлових будинках з позначкою підлоги верхнього житлового поверху, яка перевищує на 8 м позначку підлоги першого поверху (тобто, 3-й поверх і вище), рекомендується встановлювати пасажирські ліфти. А у разі перевищення на 12 м і більше (тобто, 4-й поверх і вище) - їх встановлення обов’язкове.

При цьому, ліфти, їх обладнання, розміщення машинного та блочного приміщень та сходів між цими приміщеннями потрібно влаштовувати згідно з відповідними стандартами:
- ДСТУ Б В.2.6-52:2008 “Сходи маршеві, площадки та огорожі сталеві.Технічні умови”;
- ДСТУ EN 81-20:2015 “Норми безпеки щодо конструкції та експлуатації ліфтів. Ліфти для перевезення пасажирів та вантажів. Частина 20. Ліфти пасажирські та вантажопасажирські”;
- ДСТУ EN 81-70:2010 “Норми безпеки до конструкції та експлуатації ліфтів. Специфічне використання пасажирських і вантажопасажирських ліфтів”.


Підпишись на новини від me3.com.ua