Нові норми щодо полігонів побутових відходів вирішать питання переповнених сміттєзвалищ

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
сміття

У цьому році відбудеться перегляд державних будівельних норм щодо проектування полігонів побутових відходів. У нових нормах планується ввести низку сучасних рішень і технологій поводження з побутовими відходами, які використовуються у всьому цивілізованому світі і направлені на покращення екологічної ситуації на планеті.

Про це порталу Метри повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.
«Переповнені сміттєзвалища – сьогодні велика проблема для України. І тут мова йде не лише про жахливий сморід, які вони створюють. У випадку халатного відношення та неправильного поводження з відходами на полігонах, використанню неефективних технологій зберігання сміття, ці території стають не просто непридатними для будь-якої життєдіяльності, а й можуть нести велику загрозу нашому життю, провокувати екологічну катастрофу - зараження ґрунту і повітря від небезпечних речовин і газу, які виділяються внаслідок гниття цього сміття. Тому до цього питання треба підійти дуже серйозно і ми вже маємо низку прогресивних ідей – пропозицій, які плануємо внести в новий ДБН, щоб полігони проектувалися безпечними та з урахуванням сучасних можливостей та рішень», - зазначив заступник міністра.

Відтак, у нових нормах планується прописати:


- Вимоги щодо обов’язкової рекультивації полігону після його заповнення. Це створить безпечне та приємне довкілля в місцях, де раніше розташовувалися полігони.
- Обов’язкове влаштування радіаційного контролю того, які відходи попадають на полігон. Це необхідна норма безпеки.
- Нові підходи до розрахунків обсягів утворення біогазу на полігонах. Для можливості використання альтернативних джерел енергії.
- Розширення місць застосування штучних протифільтраційних екранів та чіткі вимоги до визначення об’ємів фільтрату на прилеглій території полігону. Це мінімізує ризики виникнення екологічних проблем і зараження води та ґрунту.
- Чіткі вимоги до висоти полігонів, його ухилів, розташування доріг і трас, розміщення промислових та інших побутових відходів на полігонах.
- Можливість використання технологій дезодорації полігонів, а також геосинтетичних дренажних матеріалів для уникнення витікання фільтрату
- Інші європейські вимоги та практики.
Підпишись на новини від me3.com.ua