Державі повернули нерухоме майно Кардіологічного санаторію «Ворзель»

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
ворзель

Верховний Суд повернув державі частину нерухомого майна кардіологічного санаторію «Ворзель» НАН України, яке раніше було передано в приватне користування.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Київської області.


«Постановою Верховного Суду задоволено касаційну скаргу прокуратури Київської області, скасовано судові рішення попередніх інстанцій, якими без належного урахування правого статусу кардіологічного санаторію «Ворзель» НАН України та правового режиму майна, що перебуває у його користуванні, було підтримано позицію приватної структури щодо наявності підстав для набуття у власність частини нерухомого майна вказаного санаторію», - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі наголосили, що майно кардіологічного санаторію «Ворзель» є державною власністю, входить до майнового комплексу Національної академії наук України та не підлягає приватизації.
Верховний Суд вказав на те, що у чинному законодавстві України визначено пряму заборону здійснення звернення стягнення на нерухоме майно Національної академії наук України, в тому числі й в процедурі банкрутсва, у зв’язку з чим повернуто у власність держави незаконно відчужену частину нерухомого майна Кардіологічного санаторію «Ворзель».

Одночасно, судом скасовано судові рішення, якими введено процедуру санації кардіологічного санаторію «Ворзель», оскільки до суб`єкта господарювання, що є об`єктом права державної власності і не підлягає приватизації, може бути застосовано лише дві судові процедури банкрутства - розпорядження майном та укладення мирової угоди.


Підпишись на новини від me3.com.ua