Зупинки громадського транспорту тепер стануть обов’язково безпечними для людей

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
зупин

Від вересня 2018 року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми щодо вулиць і доріг – ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів». Відповідно до них, всі нові та реконструйовані зупинки громадського транспорту мають будуватися з обов’язковими захисними стовпчиками від можливого наїзду автобусів, тролейбусів, маршруток та інших авто. І місцева влада має активно ініціювати та впроваджувати ці важливі для людей зміни. Адже це безпека кожного громадянина.

На цьому наголосив заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе на своїй сторінці Facebook.


Він підкреслив, що сьогодні по Україні вкрай мало таких безпечних зупинок. Це підтверджують і результати опитування користувачів соцмережі Facebook, яке відбулось на офіційній сторінці Лева Парцхаладзе. Всього до 5% опитуваних проголосували за те, що на найближчій зупинці біля їх будинку є захисні стовпчики. «Тому місцева влада має якнайскоріше вирішувати це питання. Тим паче, що скоро холоди – дощ, сніг, ожеледиця. А це підвищує ризик невчасного гальмування і виникнення можливих ДТП», - відмітив він.

Захисні стовпчики за можливості мають також розміщуватися не лише перед зупинками, а й вздовж тротуарів, на великих перехрестях і біля наземних переходів з підвищеною небезпекою для пішоходів. Таку норму заплановано найближчим часом теж внести у ДБН.

Окрім захисних металевих стовпчиків на під’їздах до зупинок громадського транспорту мають встановлюватися огорожі перильного типу відповідно до ДСТУ Б В.2.3-11 “Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови”. Крім цього, на зупинках повинні бути передбачені засоби інформування пасажирів (електронні табло, таблиці з розкладом та схемою руху тощо) та автомати з продажу квитків. При цьому, вони не повинні погіршувати видимість для водіїв або заважати руху пішоходів.


Підпишись на новини від me3.com.ua