Попит на технічний аудит об’єктів нерухомості за 3 роки зріс на 17%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
DABI-2222

Упродовж 2017-2019 років попит на технічний аудит об’єктів нерухомого майна зріс майже на 17%. Про це на конференції «Комплексна оцінка об’єктів нерухомості» повідомив Провідний Керівник Проектів компанії Глідз Україна Владислав Білов.

На думку експерта, важливість технічного аудиту і, зокрема його екологічної складової полягає в інформуванні Клієнта про потенційні технічні проблеми та ризики, пов’язані з нерухомістю, невідповідність чинним нормам.

«Технічний аудит дає змогу своєчасно вжити необхідні заходи до чи в процесі укладання угод з купівлі-продажу, оренди або експлуатації об’єктів нерухомого майна, що дозволяє уникнути несприятливих правових, фінансових та комерційних наслідків. Проведення технічного аудиту особливо актуально в умовах специфіки українського ринку нерухомості, коли забудовники намагаються зекономити на всьому, часто порушуючи українські (в свою чергу часто недосконалі) та загальноєвропейські норми», - зазначив він.

Владислав також зауважив, що окрім аналізу та перевірки конструктивних елементів, внутрішніх мереж, пожежної безпеки, якості та ступеня зношеності головного обладнання (вентиляційних машин, чіллерів, трансформаторів тощо), залежно від сегменту нерухомості варто зважати на наступні параметри:
Для логістичних об’єктів – це зручність під’їзду, відсутність перешкод від сусідів, якість та несуча спроможність підлог, наявність достатніх потужностей зовнішніх мереж залежно від типу виробництва.

Для складських приміщень - можливість розділення площ на декількох орендарів (шляхи евакуації, клімат та електричні мережі тощо).

Для рітейлу – оцінка потужностей внутрішніх інженерних мереж, наявність парковки та доступ до неї, стан приміщень та систем після колишніх орендарів.

Для офісної нерухомості - дозволене корисне навантаження на перекриття (можливість створення серверних чи архівних приміщень з великим навантаженням на плиту перекриття), система диспетчеризації, максимальна кількість робітників за проектною документацією, можливість розподілу площі на декількох орендарів, зважаючи на шляхи евакуації, аудит систем клімату та їхньої гнучкості.

Для житлової нерухомості – введення в експлуатацію, можливість укладання прямих договорів мешканцями з постачальними організаціями, наявність зручностей, інфраструктури (парковки, дитячі майданчики, окремі будівлі з побутовими сервісами та ін.).
«Незалежно від сегменту, технічний аудит є важливим для з’ясування реального технічного стану об’єкта та виявлення потенційних ризиків», - підсумував Владислав Білов.